پلی آلومینیوم کلراید چیست؟ هر آنچه باید در مورد پلی آلومینیوم کلراید بدانید

پلی آکریل آمید و خطرات آن
5/5 - (3 امتیاز)

پلی آلومینیوم کلراید چیست؟ موارد ایمنی پلی آلومینیوم کلراید در زمان استفاده و یا خرید پلی آلومینیوم کلراید

قصد خرید پلی آلومینیوم کلراید دارید؟ می خواهید در مورد موارد ایمنی پلی آلومینیوم کلراید بیشتر بدانید؟ از کیمیا کمیکالز بپرسید

( موارد ایمنی پلی آلومینیوم کلراید ) کیمیا کمیکالز به عنوان بخش فروش مواد شیمیایی در شرکت طاها کیمیا تجهیز فعال بوده و در زمینه تامین مواد شیمیایی مورد نیاز در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع آب و فاضلاب و نیز بخشهای تحقیقاتی فعال است. در حال حاضر این شرکت یکی از واردکنندگان و تامین کنندگان اصلی در حوزه های کاری معرفی شده در محصولات خود می باشد. شما می توانید با یک تماس با مشاوران ما، راهنمایی های لازم جهت خرید محصولات مورد نظرتان را دریافت فرمایید.

شماره واتساپ :09373271685

شماره تماس: 021-66431041

آدرس ایمیل: sales@tahakimia.ir

 

جهت بررسی خرید پلی آلومینیوم کلراید ( Poly Aluminum Chloride ) و موارد ایمنی که هنگام کار با این ماده باید رعایت شوند، باید قبل از کار با این ماده، مورد مطالعه قرار گرفته و بررسی شوند.

پلی آلومینیوم کلراید به دلیل خاصیت های ویژه خود در صنایع مختلفی استفاده می شود.

 

 

یکی از کاربردهای اصلی این ماده، استفاده به عنوان منعقد کننده در تصفیه آب و فاضلاب است. اما جدای از خاصیت ها و کاربردهای این ماده که خود بحث مفصلی است، آشنایی با خطرات پلی آلومینیوم کلراید و رعایت موارد ایمنی برای جلوگیری از بروز این مخاطرات امری بسیار ضروری است.

به همین دلیل ابتدا باید بدانیم این محصول چه ویژگی های خطرآفرینی دارد. سپس با آسیب های این محصول آشنا خواهیم شد و به بررسی اقدام های ضروری برای برخورد با این آسیب ها خواهیم پرداخت. اطلاعات ارائه شده در این صفحه با استفاده از PAC Safety Datasheet تهیه شده است. برای اطلاع از نکات بیشتر در زمینه موارد ایمنی پلی آلومینیوم کلراید با کیمیا کمیکالز همراه باشید.

 

ویژگی های پلی آلومینیوم کلراید

 

موارد ایمنی و خطرات پلی آلومینیوم کلراید که باید بدانید

 

پلی آلومینیوم کلراید از واکنش بین آلومینیوم و هیدروکلریدریک اسید به دست می آید. برای تامین آلومینیوم مورد نیاز می توان از فلز آلومینیوم، آلومینیوم کلرید و آلومینیوم سولفات استفاده کرد، اما به علت خطر انفجار هیدروژن تولید شده از فلز آلومینیوم، بیشتر از آلومینیوم هیدروکسید به عنوان ماده اولیه استفاده می شود.

پلی آلومینیوم کلراید به دست آمده مایعی بی رنگ و شفاف با ph برابر 5.53 است. این ماده بین 100 تا 120 درجه سانتیگراد به جوش می آید اما توانایی آتش گرفتن ندارد. پلی آلومینیوم کلراید باعث خورندگی فلزات می شود و در شرایط اتاق پایدار است.

 

آسیب ها و دیگر موارد ایمنی پلی آلومینیوم کلراید

به صورت کلی خطرات پلی آلومینیوم کلراید از نوع شدید نبوده و در صورت تماس با این ماده تنها سبب التهاب و تحریک محل تماس خواهد شد. در ادامه خطرات پلی آلومینیوم کلراید را به صورت جزئی تر شرح خواهیم داد.

تماس پلی آلومینیوم کلراید با چشم و موارد ایمنی پلی آلومینیوم کلراید

در صورتی که این ماده غلظت بالایی داشته باشد ممکن است سبب تحریک چشم شده و علائمی مانند قرمزی، خارش، تورم، تیر کشیدن و درد به همراه دارد.

تماس پلی آلومینیوم کلراید با پوست

زمانی که پلی آلومینیو کلراید با غلظت بالا با پوست تماس پیدا کنده موجب تحریک پوست شده و علائمی مانند قرمزی، خارش، تورم و درد را همراه دارد.

بلعیدن و خوردن پلی آلومینیوم کلراید

در صورت بلعیدن و خورد این ماده ممکن است دستگاه گوارش تحریک شده و علائمی مانند درد شکم، تهوع، استفراغ و اسهال همراه داشته باشد.

تنفس پلی آلومینیوم کلراید

در صورت بالا بودن غلظت پلی آلومینیوم کلراید، تنفس این ماده ممکن است سبب تحریک دستگاه تنفسی شود و علائمی مانند سرفه، تنگی نفس، گلو درد و آبریزش بینی به همراه داشته باشد.

اقدام های ضروری برای درمان و پیشگیری از خطرات و موارد ایمنی پلی آلومینیوم کلراید

زمانی که در معرض آسیب های پلی آلومینیوم کلراید قرار گرفتید، با حفظ آرامش، موارد زیر را رعایت کنید:

  • تماس این محصول با چشم : چشم ها در حالتی که پلک ها باز است به مدت 15 دقیقه با آب بشویید.
  • تماس این محصول کلراید با پوست : ابتدا محل تماس را با آب و صابون بشویید. در صورت ادامه تحریک پوست به پزشک مراجعه کنید.
  • بلعیدن و خوردن پلی آلومینیوم کلراید : اگر فرد آسیب دیده هوشیار بود باید 4 تا 6 لیوان آب بیاشامد. اما در صورت بیهوشی حتما به پزشک مراجعه کنید.
  • تنفس پلی آلومینیوم کلراید : در این حالت باید سریعا از منبع آلودگی دوری کرده و به هوای آزاد مراجعه کنید. در صورتی که تنفس به سختی صورت می گیرد، از دستگاه اکسیژن مصنوعی استفاده کرده و به پزشک مراجعه کنید.

همچنین برای پیشگیری از خطرات پلی آلومینیوم کلراید رعایت موارد زیر ضروری است:

  • استفاده از محافظ چشم : برای اینکار از عینک های ایمنی مواد شیمیایی استفاده کنید.
  • رعایت حفاظت پوستی : برای جلوگیزی از تماس با مواد مصرفی از دستکش استفاده کنید.
  • استفاده از حفاظ برای بدن : علاوه بر دستکش از کفش و روپوش مناسب برای جلوگیری از تماس استفاده کنید. پس از پایان کار نیز حتما دست خود را با آب و صابون بشویید.

برای جلوگیری از خطرات این محصول کلراید هنگام ذخیره سازی نیز رعایت موارد زیر ضروری است:

مخازن مورد استفاده برای نگهداری و لوله کشی ها باید از مواد مقاوم در برابر خوردگی همانند فایبرگلاس و پلی اتیلن ساخته شده باشند. همانطور که قبلا اشاره شد این ماده باعث خورده شدن فلزات شده و استفاده از فلزات در ساخت مخازن باعث بروز حادثه خواهد شد.

برای تهیه پلی آلومینیوم کلراید آشامیدنی گرید SY یا پلی آلومینیوم کلراید گرید SW و یا پلی آلومینیوم کلراید صنعتی گرید SYB می توانید به صفحه خرید هر کدام مراجعه کرده و یا برای آشنایی با پلی آلومینیوم کلرایدها به صفحه اصلی آن مراجعه نمایید. همچنین برای دریافت مشاوره و آشنایی بیشتر می توانید از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در صفحه تماس با ما اقدام کنید.

‫5/5 ‫(1 نظر)
لیست قیمت پلیمرهای خاص
برگشت به بالا
×

سلام

اگر سوالی دارید با ما از طریق شماره 09373271685 در ارتباط باشید و یا دکمه زیر را انتخاب کنید تا وارد واتساپ وب شوید.

×